לקראת החגים: עוד 26,000 רכבים חדשים נוספו לפקקים

חודש אוגוסט המשיך את מגמת הצמיחה של שוק הרכב. וגם: מי המותגים המובילים וכמה מכוניות אירופאיות קנו הישראלים?

לקראת החגים: עוד 26,000 רכבים חדשים נוספו לפקקים

פורסם: 06/09/2021

 

מאת: נועם ריין 

כמידי חודש בחודשו בשנת 2021, מסירות הרכב החדש ממשיכות לשבור שיאים. 26,547 רכבים חדשים עלו על כבישי ישראל בחודש אוגוסט, לא כולל מוניות, משאיות, אוטובוסים, כלי רכב ביבוא מקביל וכלי רכב דו-גלגליים. מדובר בעליה של 32% בהשוואה לאוגוסט 2020, שלכשעצמו היה חודש מוצלח למדי בתוך שנה מאתגרת.
 

מאז תחילת השנה הנוכחית עלו על כבישי ישראל 236,525 רכבים חדשים, גידול של 46% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - ולמעשה יותר מכמות הרכבים שנמכרה בישראל בשנת 2020 כולה. העובדה המדהימה היא שכל זה קורה בשנה שבה משבר השבבים העולמי מאט משמעותית את קצב הייצור של תעשיית הרכב, ויוצר זמני המתנה ארוכים במיוחד אצל לקוחות ברחבי העולם.
 

מובילת השוק הכמעט נצחית, יונדאי, רושמת גידול דומה לזה של השוק כולו ולמעשה שומרת על נתח השוק שלה - כמו גם קיה שבמקום השלישי. יחד תופסות השתיים (שהן למעשה יצרנית אחת) בנתח שוק דמיוני של כ-28%. טויוטה שבמקום השני רושמת גידול בולט יותר, וכך גם אצל מאזדה, ניסאן ופיג'ו.
 


מהעבר השני של המתרס, ישנם מותגים שצמחו בשיעורים נמוכים משמעותית ולמעשה איבדו נתח שוק - בהם סקודה, סוזוקי, שברולט, רנו וסיטרואן. מיצובישי אף רשמה קיטון מסוים בהשוואה לשנה שעברה, אך בכל זאת מתייצבת במקום השביעי והמכובד.
 

icar ב instgram


בהמשך הטבלה ניתן למצוא עוד כמה יצרנים שעשו קפיצת דרך מרשימה - בהם MG עם גידול של 116%, פורד שצמחה ב-132%, וגם אופל ואלפא רומיאו רשמו זינוק בולט. בין המאוכזבים ניתן למנות את דאצ'יה ששמרה על מספרים דומים מהשנה שעברה בעוד השוק כולו צמח משמעותית, וכן את יגואר ואינפיניטי שחוו ירידות משמעותיות.


היפניות עדיין מובילות, האירופאיות בנסיגה

מתוך סך הרכבים החדשים שעלו על כבישי ישראל בשנה האחרונה, כמעט 35% הם ממותגים יפניים כמו טויוטה, מאזדה, מיצובישי, סוזוקי ואחרים. המותגים הדרום קוריאניים (יונדאי, קיה, ג'נסיס וסאנגיונג), צמחו השנה במעט, בעוד האירופאיות נחלשו אך עדיין מחזיקות במקום השני - בין היתר בשל מבחר המותגים העצום. המותגים הסיניים צמחו בכחצי אחוז, ואילו הבשורה המשמעותית היא מארה"ב - בעיקר בזכות 4,468 טסלות, שרובן המוחלט מיוצרות בכלל בסין.
 


הטבלה מתייחסת לארץ המקור של יצרניות הרכב ולא לארץ הייצור בפועל - שפעמים רבות היא שונה לחלוטין מארץ המקור. כך למשל טויוטה היפנית משווקת בישראל רכבים שיוצרו בצרפת, אנגליה, טורקיה, ארה"ב ועוד, וגם אצל אחרות המצב דומה.
 

אגב, בהשוואה למצב בשוק לפני 5 שנים, היפניות דווקא נחלשו וכך גם האירופאיות, בעוד המותגים הקוריאנים, הסיניים והאמריקאים נמצאים בעליה מתמדת.

לפני שרוכשים רכב - טיפ מצוות iCar

כתבות נוספות
 

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה >>
תגובות לכתבה

1. אנחנו עם מיוחד ללא ספק  העם היחיד שבוכה ומתלונן שקשה אבל נוהר לאולמות התצו...

עם שכזה,06.09.2021

2. אהבתי  אחלה כתבה עניינית בלי חפירות מאוד מענניין

גיא,07.09.2021

3. ל 1  20% מישראלים סופר עשירים ומפוצצים בכסף, מחזיקים 3 ...

אין שום הפתעה,09.09.2021

4. ממש לא !  במרבית הסחר זה טרייד אין (החלפות) גם במיגזר הפרטי ...

נירו-east,12.09.2021

ייעוץ מקצועי והצעות לרכב זה