משבר הקורונה: כך פועלים יבואני הרכב

חלק מאולמות התצוגה פתוחים בשלב זה, ומפעילים נסיעות מבחן ללא נציג (אם בכלל), בחלונות פתוחים ולאחר חיטוי. יבואנים רבים סגרו את האולמות

משבר הקורונה: כך פועלים יבואני הרכב

פורסם: 17/03/2020

עדכון אחרון: 20/03/2020

מאת: נועם ריין 

למרות שאזרחי ישראל נדרשים להישאר ספונים בבתיהם, חלק מיבואני הרכב פועלים גם בימים אלו של התפשטות נגיף הקורונה - אך יבואנים אחרים החליטו לסגור את המכירות באולמות התצוגה. כאשר פרסמנו את הכתבה לראשונה, ב-17/3, כל אולמות התצוגה עוד היו פתוחים למכירה - אך מדי יום מודיעים עוד יבואני רכב על סגירת אולמות התצוגה ועצירת המכירות הפרונטליות.

כלמוביל (יונדאי, מיצובישי, מרצדס)

אולמות החברה נסגרו לפעילות מכירות. הצוותים המצומצמים שנשארו עוסקים במסירת רכבים שהוזמנו בלבד.

אולם תצוגה מיצובישי

צ'מפיון מוטורס (פולקסווגן, סקודה, סיאט, אודי)

אולמות התצוגה של החברה נסגרו לפעילות מכירות, ובמקום מתבצעת פעילות מסירות בלבד.
 

קבוצת יוניון (טויוטה, לקסוס, GAC)

כל אולמות התצוגה של החברה נותרו פתוחים, אך באולמות של טויוטה ולקסוס נותרו צוותים מצומצמים שעוסקים בעיקר בטיפול בהזמנות קיימות - אך יבצעו מכירות ללקוחות שיגיעו. נסיעות המבחן בטויוטה מתבצעות ללא מלווה. ב-GAC פוצלו הצוותים כך שמחציתם עובדים מחוץ לאולם וכן התבצע ריווח בין נסיעות המבחן. בלקסוס מבצעים יותר פעולות שינוע לטובת טיפולים על מנת להשאיר את הלקוחות בבית ואילו הליך המסירה של רכבים חדשים מתבצע כעת ברובו באמצעות הדרכת וידאו.

אולם תצוגה לקסוס / צילום: שירן כרמל


מאיר (וולוו, הונדה)

הצוותים באולמות התצוגה פועלים לסירוגין, יום כן ויום לא, כך שכמות כוח האדם בפועל קוצצה ב-50%. נסיעות המבחן מתבצעות בחלק מהמקרים ללא נציג מלווה והגבלת מבקרים באולמות לא נדרשת על פי היבואנית - שכן תנועת הלקוחות דלילה ממילא. 
 

לובינסקי (פיג'ו, סיטרואן, DS, אופל, MG)

כמות כוח האדם צומצמה ב-50% באולמות התצוגה ובמתקני האחסנה והלוגיסטיקה. נציגי המכירות באולמות עוטים כפפות ומסיכות, ואילו באגף נסיעות המבחן מגבילים את הנסיעה לשני נוכחים ברכב ומחטאים את הרכב בין הנסיעות. 

אולם תצוגה פיג'ו


טלקאר (קיה, סאנגיונג)

אולמות התצוגה של טלקאר יפעלו ללא מגבלות על כניסת קהל, בשל העובדה שהפגישות נערכות באופן אישי בשולחנות נציגי המכירה תוך הקפדה על מרחק של שני מטרים בין הנציג לבין הלקוחות. נסיעות מבחן יתבצעו ללא נציג מלווה. 
 

icar ב instgram


מכשירי תנועה (סוזוקי, מאן)

באולמות התצוגה של החברה הוגדלו המרווחים בין השולחנו, האולמות עצמם עברו תהליך חיטוי ובכניסה לכל אולם ועל דלפי המכירה הוצבו מתקני אלכוג'ל. נסיעות מבחן יתבצעו ללא מלווה. באופן מפתיע, היבואנית מתכננת לקיים את ימי המכירות כסדרם כולל המבצעים לעמיתי "חבר" שצפויים להיפתח ב-27.3.
 

במותג המשאיות מאן מבצעים נסיעות מבחן בחלונות פתוחים לאוורור.

קרסו מוטורס (רנו, ניסאן, דאצ'יה, אינפיניטי)

מרכזי המכירה ישארו פתוחים, אך הפעילות תתאפשר גם מרחוק - כולל רכישה באמצעות הטלפון או האינטרנט, הזמנת נסיעת מבחן עד לבית וביצוע הנסיעה באולם ללא מלווה.המוקדים הטלפוניים של החברה פוצלו לעבודה במתחמים שונים.

אולם תצוגה דאצ'יה / צילום: שי ויליץ


דלק מוטורס (מאזדה, פורד, ב.מ.וו, מיני)

על אף שהשבוע עוד הספיקה ב.מ.וו להשיק דגם חדש (סדרה 2 גראן קופה), לאחרונה הודיעה היבואנית על סגירת כל אולמות התצוגה לפעילות מכירות ומעבר לפעילות מכירות טלפונית בלבד.
 

UMI (שברולט, קדילאק, איסוזו)

כמות העובדים באולמות התצוגה הוקטנה על מנת לאפשר כניסת לקוחות ברף מירבי של 10 אנשים, כאשר מנהלי האולמות יבצעו  ספירה של הנוכחים בכל רגע נתון. היבואנית תאפשר ללקוחות להזמין נסיעת מבחן לביתם, כאשר במידה וזוג לקוחות ירצו לבצע נסיעה משותפת - תתאפשר נסיעה עצמאית ללא מלווה. 

סמל"ת (פיאט, סובארו, אלפא רומיאו, ג'יפ)

גם במקרה הזה הוגדרו מנהלי האולמות כאחראים על מכסה מקסימלית של 10 נוכחים באולמות. נסיעות מבחן יתקיימו עם נציג מלווה בכל מקרה; במידה ותידרש נסיעה לזוג רוכשים - יתבצעו שתי נסיעות מבחן נפרדות. נציגי המכירות עוטים מסיכה ובמרכזים הלוגיסטיים פוצלה העבודה לשתי משמרות.
 

חברת המזרח (יגואר, לנדרובר)

במקרה הזה האחריות על סגירת האולם לאחר כניסה של 10 נוכחים הוטלה על פקידות הקבלה. נסיעות מבחן מתבצעות בחלק מהמקרים בבית הלקוח אך עם מלווה בלבד. במידה ובני זוג יבקשו נסיעת מבחן - זו תתבצע בשני סבבים נפרדים. 


אוטודיל (יד שניה, אסטון מרטין)

החברה תקיים בחלק מהמקרים פגישות מכירה בבית הלקוח ובמקרים אחרים תבצע פגישות מכירה באוויר הפתוח ובמגרשי המכוניות. נסיעות מבחן לא יתאפשרו כלל.


קבוצת שלמה (ליסינג, השכרה)

על אף שהסניפים נותרו פעילים, כל שירותי המכירה והליסינג יתאפשרו גם באמצעות שיחת טלפון, שיחת וידאו בווטסאפ או בפגישה עם נציג החברה בבית הלקוח בתוך 24 שעות. כמו כן ניתן יהיה לרכוש רכב באמצעות חתימה דיגיטלית מרחוק ולקבל את הרכב עד לבית הלקוח. 

אלדן (ליסינג, השכרה)
רוב סניפי המכירה של החברה נותרו פעילים במתכונת מצומצמת. במקביל מפעילה החברה ערוצי מכירה דיגיטליים עם אפשרות לקבלת הרכב עד הבית.

בנוסף יצאה אלדן ביוזמה התנדבותית ראויה לציון, והעמידה 100 רכבי השכרה לטובת צוותים רפואיים בבתי החולים, למשך חודש ללא עלות.

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב

כתבות נוספות 

למאמר זה התפרסמו 5 תגובות.
הוספת תגובה >>
תגובות לכתבה

1. יפה מאוד וטוב שתעשיות חזקות ימשיכו לשדר עסקים כרגיל ככל האפשר (לת)  

גידי,17.03.2020

2. ומה אם איזה הורדת מחירים   ומה אם איזה הורדת מחירים בעקבות המצב

קובי,20.03.2020

3. ל-1  בוודאי שהחברות חזקות ! עם מחירים כול כך גבוהים יש ...

דודי,20.03.2020

4. שאלה  מה קןרה עם המוסכים של היבואנים?

שי,21.03.2020

5. כל הכבוד לאלדן (לת)  

יעקב,22.03.2020

ייעוץ מקצועי והצעות לרכב זה