כתבות ומבחני רכב

Live Blog: קיה נירו במבחן ארוך טווח

Live Blog: קיה נירו במבחן ארוך טווח

קיה נירו מגיעה ל-iCar למבחן ארוך טווח. במהלך תקופת המבחן תמצאו ב- Live Blog פוסטים ועדכונים שוטפים על החיים עם קיה נירו

התקשר עכשיו לייעוץ והצעות
מאת מערכת iCar

קילומטראז' מצטבר: 27,103
צריכת דלק ממוצעת: 17.5 ק"מ לליטר

13/3/2018, 17:12
אתמול, בשעה טובה ומוצלחת, התקנו את מערכת המולטימדיה החדשה בנירו. השארנו את הרכב אצל היבואנית למספר שעות, במהלכן נלקח הרכב למוסך לטובת החלפת המערכת. אגב, מדובר במערכת המקורית של היצרן ולא במוצר סיני. זו המערכת אותה מקבלים כיום רוכשי הנירו, והיא מגיעה גם בדגמים רבים אחרים של קיה.
 
קילפנו את ציפוי הניילון, ומיד גילינו את הדבר החשוב הבא: המערכת מגיעה ללא חריץ לכרטיס סים. כדי להשתמש בניווט של ווייז או באפליקציות האחרות, יש לפתוח נקודה חמה ממכשיר הסמארטפון האישי או לחלופין לרכוש "דונגל" שמתחבר לשקע ה-USB, להכניס אליו את כרטיס הסים ולהשתמש ברשת האלחוטית שלו.

via GIPHY

 
11/3/2018, 9:26
הבוקר בדרך למשרד עצר אותנו נהג ברמזור וביקש לפתוח חלון (בתנועה הסיבובית של היד, למי שזוכר). "איך הרכב", הוא שאל. "אני רוצה לקחת כזה מהעבודה, כי ההיברידי חוסך לי בשווי שימוש. אבל זה סוחב בעליות?"
"בטח סוחב", ענינו. "יש פה בכל זאת 141 כ"ס, אין לו בעיה עם שום עליה. שים את הגיר במצב הספורטיבי, והוא לא נופל מהרבה משפחתיות עם מנועי טורבו".
 
8/3/2018, 14:52
הנירו ממשיכה לצבור קילומטרים. עם הזמן, התחלנו להתרגל וגם לאהוב את העיצוב שלה. בתחילת הדרך היה קשה לעכל את השילוב המעט משונה בין מכונית פרטית לג'יפון, ועוד עם בסיס הגלגלים הארוך. היום אנחנו יכולים לומר שכבר נחמד מאוד להסתכל עליה, ואחרי שהיא יוצאת משטיפה - הצבע שלה, לבן פנינה, מבריק ונראה פשוט נהדר. 
6/3/2018, 11:40
נתוני המכירות לינואר-פברואר אמנם לא התפרסמו באופן רשמי בחלוקה לפי דגמים, אך שברירי מידע שהגיעו אלינו מספרים על למעלה מ-1,500 קיה נירו שעלו על הכבישים בחודשיים הראשונים של השנה. זה כבר מתחיל להיות מאוד קרוב לפיקנטו (כ-2,200 יח') ולספורטז' (כ-2,400 יח'). למעשה, מדובר כמעט במחצית הכמות שמכרה קיה נירו בשנת 2017 כולה!

 
4/3/2018, 17:51
מערכת המולטימדיה בנירו סבירה לגמרי באיכותה. הסאונד מרשים ובולט בעיקר בעוצמתו, אך תחת עומס של עוצמה גבוהה הסאונד נוטה להתעוות. אחת הסיבות לאיבוד איכות הקול נובעת ככל הנראה מהמבנה הפיזי והאקוסטי של תא הנוסעים. הגג שניצב הרחק מראשי הנוסעים יוצר מרווח ראש ראוי לציון לשבח, כזה שיספק בקלות גם את מלך הסלים (ואין הכוונה כאן לדובי גל), אך גם מייצר תחושה מסוימת של אולם או מסדרון מהדהד בחוויית הסאונד. כמובן שגם רמת איכות המערכת - בעיקר מעבד הקול, בשילוב איכות הרמקולים משפיעים על היכולת להפיק סאונד איכותי.
 
יחד עם זאת נזכיר כאן שהנירו שלנו כוללת, לבינתיים, את מערכת המולטימדיה הקודמת ולא את זו שנמכרת בימים אלה עם הנירו. בקרוב אנחנו צפויים לעבור שדרוג עם מערכת המולטימדיה לזאת החדשה, כך שתהיה לנו אינדיקציה טובה להשוואה גם בין המערכת הישנה לחדשה. נעדכן אתכם כמובן ברגע שנשתדרג.

 
1/3/2018, 13:23
בבלוג זה התייחסנו בעבר למושבים הקדמיים וציינו לטובה את נוחותם ואת השילוב הנכון שהם מעניקים בין רכות לתמיכה. במבחנים ארוכי טווח מסוג זה, הרכב הנבחן עובר במערכת בין מספר בוחני רכב. היתרון בכך שישנה אפשרות לגבש דעה סובייקטיבית ואישית לגבי פרמטרים כאלה ואחרים ברכב.
 
אחד מהבולטים בהקשר זה הוא נוחות הישיבה. לכל אדם פרופורציות שונות והרגלי ישיבה שונים. לכן עבור כותב שורות אלה נוחות מושב הנהג ותנוחת הנהיגה לוקה מעט בחסר.
 
בולטת בחסרונה כרית מתכווננת לתמיכה בגב התחתון ובאופן כללי תנוחת הנהיגה הנכונה מייצרת אילוץ של ישיבה זקופה יחסית (גם כתוצאה מתצורת הגובה הג'יפאי). לכן חשוב להדגיש שמאפיינים מסוימים, למשל נוחות המושבים, חשוב במיוחד לבדוק אישית, אם לא ממש בנהיגת מבחן על הרכב אז לפחות בישיבה של דקות ארוכות ברכב באולם התצוגה.

27/2/2018, 17:40
בסוף השבוע האחרון נסענו עם הנירו לטיול משפחתי בצפון, בהרכב שכלל זוג הורים עם שני ילדים. אם בעבר היו במשפחה כזו שני מכשירים סלולאריים לכל היותר, כיום נכנסים לרכב לא מעט מכשירים הדורשים טעינה - במיוחד ביום ארוך שכזה: מספר מכשירים סלולאריים (שאחד מהם משמש לניווט, מכיוון שאין מערכת כזו ברכב המבחן), טאבלטים וצעצועים אחרים הפועלים על סוללה. 
 
לנירו יש יכולת טעינה מרשימה: יש לו שני שקעי USB מלפנים, שאחד מהם (זה שבתא האחסון בין המושבים) משמש רק כמטען והשני מסוגל גם להטעין וגם להשמיע מוסיקה; יש עוד שני שקעי 12 וולט ויחד מתקבלת עוצמה חשמלית מרשימה - ולא רק בפן ההיברידי.

25/2/2018, 10:34
בימים אלו התבשרנו כי קיה הרחיבה באופן רשמי את רשימת האבזור של הנירו, והוסיפה שני פריטים שלטעמנו עשויים לשדרג את חווית הנסיעה. הראשון הוא כפתור הנעה, ובכך תצטרף נירו ליתר המכוניות ההיברידיות שמונעות באמצעות כפתור. חייבים להודות שיש משהו מוזר בהנעת רכב היברידי באמצעות המפתח. הפריט השני, והחשוב יותר, הוא מערכת מולטימדיה עם מסך גדול יותר התומכת באפליקציות שונות - ובראשן Waze. בשורות טובות לפתיחת השבוע!

21/2/2018, 16:27
בסיטרואן קקטוס קראו לזה "אייר באמפס" והציגו את זה כפתרון המושלם למכות של "פתיחת דלת". בקיה נירו זה אולי פחות בומבסטי ולא בטוח שיעיל באותה מידה, אבל פסי הפלסטיק השחורים על הדלתות תורמים במשהו לעיצוב ה"ג'יפוני" וגם עשויים למנוע חלק מהמכות שהרכב יחטוף במהלך חייו. מה רע?


20/2/2018, 19:52
היום נסענו בשעות הפקקים להרצליה. צריך להתרגל למערכת בקרת השיוט האדפטיבית, שמתפקדת באופן שונה ברכבים שונים. רגישות הזיהוי, מהירות התגובה, אופן העצירה או ההאטה בהתאם לרכב מלפנים - כל אלו קורים בקצב אחר ובצורה שונה בכל מכונית. רק דבר אחד לא משתנה: אנחנו לעיתים עדיין לוחצים על הבלם בעצמנו בעצירות יותר מאתגרות, ולא מאפשרים למערכת לבלום בעצמה. כנראה שיש דברים שקשה יותר להתרגל אליהם לגמרי...  

18/2/2018, 15:41
היום רוב המכוניות, בוודאי במשפחתיות ומעלה, מזוודות במשענת יד מרכזית (בין המושבים הקדמיים) עבור הנהג, ולצורך התאמה אישית לרוב מתאפשר גם כוונון לגובה ולפעמים גם אחורה/קדימה. לפיצ'ר הזה יש משמעות רבה מבחינת תנוחת הנהיגה ונוחות ישיבה. כשעוברים מרכב בעל משענת יד לכזה שאין לו, מבינים כמה האביזר הזה חסר. אמירה זו נכונה גם למשענת מתכווננת לעומת כזו קבועה. בנירו, שמאובזרת ברמה טובה בסך הכל, אמנם קיימת משענת יד מרכזית - אך היא קצרה יחסית, קבועה במקומה ולא ניתן לכוון אותה בהתאמה אישית.


15/2/2018, 10:25
הנירו כבר אצלנו 3 וחצי חודשים, ולאט לאט מגיעה התחושה שחוזרת על עצמה בכל רכב שמגיע אלינו למבחן ארוך טווח. בהתחלה מתלהבים מצדדים מסוימים שלו ופחות מחלקים אחרים. עם הזמן לומדים את הרכב, ובדרך כלל התחושות מתחדדות - אך האהבה ליתרונות גדלה עם הזמן, בעוד האכזבה מהחסרונות הולכת ומתגמדת. קצת כמו בכל מוצר אחר שקונים ולומדים לאהוב עם הזמן.

13/2/2018, 11:24
אתמול בערב עלינו לפגישה בירושלים. הזדמנות טובה להתייחס לאופן שבו הנירו מעבירה את הכוח. לנירו יש הספק לא רע ומומנט מכובד שמגיע בסל"ד נמוך. הביצועים שלה מפתיעים לטובה, ובעלייה הארוכה משער הגיא היא לא מתקשה לעקוף.
 
השילוב בין חשמל לבנזין עובד קצת מוזר. המנוע החשמלי יכול להיכנס בשלבים שונים של ההאצה. לפעמים הוא נותן דחיפה משמעותית בתחילת הנסיעה, לעיתים הוא משתלב פתאום בסל"ד גבוה והשילוב בין התקדמות מהירה יותר לצד רעש רב ממנוע הבנזין (בגלל הסל"ד הגבוה) מרגיש קצת כמו לנסוע תיבה רציפה. 
 
בסופו של יום השילוב אולי פחות אלגנטי ביחס למכוניות היברידיות אחרות, אבל הביצועים שהמכונית מציעה, ביחס להספק ובעיקר ביחס לצריכת הדלק הטובה, בהחלט מצדיקים את עצמם.

11/2/2018, 14:29
החזאים דיווחו שעומדת להיות שבת עם מזג אוויר משגע לטיולים. מזג אוויר משגע בפברואר? העולם השתגע. אספנו כמה משפחות וקבענו נסיעה לאגמון החולה. אם כבר מעסיקים את הילדים, אז שיהיה כיף למרחקים ארוכים. מעמיסים את שלושת המושבים בספסל האחורי. נכנס בלחץ אבל נכנס. מעמיסים את הצידנית, הטיולון ושאר הציוד לתא המטען המרווח של הנירו. צ'ק. 

בדרך מקבלים דיווח על F16 שהופל מאש נ"מ סורית ועל אזעקות בגליל העליון. משנים תכניות. קופצים לנחל השופט. הנירו מסתדרת בסדר גמור עם השביל החולי המשובש. עושים את המסלול הקצר בכיף. הבנות רוצות לרכב על סוסים. מכוונים את הוייז לחוות הקקטוס. צולחים שבילים חוליים במהירות מספיק גבוהה כדי שלא ניתקע. גחון הנירו מספיק גבוה כדי לא לגעת בחול.

הבנות נהנו וסוסי הפוני לא סבלו יותר מדי. עוצרים להמבורגר וחוזרים הביתה עייפים אך מרוצים. עוד שבת של  תעסוקת ילדים מבצעית עברה בשלום.
 


8/2/2018, 12:48
היום, לראשונה מאז תחילת המבחן, נכנסנו לתחנת הדלק לנפח אוויר בצמיגים. לנירו יש לא רק חיישן שמתריע על לחץ אוויר נמוך - כפי שמחייב כיום החוק בכל רכב חדש - אלא גם תצוגה של לחץ האוויר המדויק בכל צמיג. התצוגה הזו התגלתה כנוחה במיוחד: במקום לבדוק אחת לשבועיים-שלושה את לחץ האוויר בתחנת הדלק, אפשר להביט במחשב הדרך ולהחליט האם צריך לנפח או לא. אגב, בתחנת הדלק גילינו שלנירו שלנו חסרים הונטילים. מישהו אולי נתקל במקרה ב-4 ונטילים מיותרים?


6/2/2018, 19:15
כבר דיברנו על זה שצריכת הדלק משתפרת, והפעם גילינו עד כמה תנאי הנהיגה משפיעים על הצריכה. מילאנו דלק במודיעין, איפסנו את המחשב ויצאנו לנסיעה לכיוון המרכז. 30 ק"מ של נסיעה בין עירונית מהירה יחסית על כביש 6, ולאחר מכן עוד 20 קילומטרים ארוכים של נסיעה עירונית ברחבי גוש דן, כולל לא מעט פקקים. בסיום הנסיעה הזו הצביע מחשב הדרך בנירו על נתון פנומנאלי של 22.7 ק"מ לליטר. רק שימשך ככה.


4/2/2018, 10:52
המיקום של שקע ה-USB ושקעי הטעינה נמצא במקום נוח יחסית, בתוך תא יעודי לסמארטפון, מתחת למערכת המיזוג. הבעיה היא שברגע שמכניסים פנימה דיסק און קי וגם מטען, נשאר מעט מאוד מקום לטלפון וגם הגישה אליו לא מספיק נוחה...

1/2/2018, 8:46
לאט לאט צריכת הדלק בנירו הולכת ומשתפרת. המסלול היומי של הרכב הוא מאיזור גוש דן לכיוון מודיעין, על כביש 6 במהירות בין עירונית. ישנו פער מורגש בין הנסיעה הלוך (בשיפוע של עליה קלה) לבין הנסיעה חזור (שמתבצעת בירידה קלה). הפרשי הגבהים הם של קצת יותר מ-100 מטר בין נקודת המוצא לבין היעד, אבל ההבדל בצריכת הדלק מוחשי. בדרך הלוך, בעליה, הנירו רושמת צריכה של כ-16.5-17 ק"מ לליטר. בדרך חזור, בירידה, אנחנו מגיעים בדרך כלל ל-20 ק"מ לליטר. את הנתון אנחנו רואים על גבי מחשב הדרך, שבסוף כל נסיעה מציג את הממוצע לנסיעה האחרונה.

30/1/2018, 10:29
קיפול המראות החשמלי הוא אחד האביזרים שאנחנו אוהבים בנירו. דווקא בחניות כמו אלו שבתמונה הוא פחות אפקטיבי, אבל לפעמים הוא עוזר לא רק במקומות צפופים - אלא פשוט מאפשר לנו לדעת מרחוק האם אכן נעלנו את הרכב...


28/1/2018, 18:19
היום קרה משהו מוזר: יצאנו מהמשרד לפני כשעה, לאחר שהגענו מנסיעה לפני קצת יותר משעתיים, וגילינו שהאורות ברכב נותרו דלוקים. בדרך כלל אנחנו לא נוגעים במתג האורות, שנשאר תמיד במצב דולק - שכן הנירו מכבה את התאורה לבד כאשר יוצאים מהרכב. הפעם, משום מה, זה לא קרה. בכל אופן, לא היתה בעיה להניע את הרכב.
 

25/1/2018, 15:06
הסערה לא פסחה עלינו. כמו תמיד, הנירו מצליחה להתמודד עם הגשם הכבד בלי בעיה מיוחדת. אחיזת הכביש נותרת טובה, ולפעמים אנחנו מופתעים לגלות שמערכת ההתראה על שמירת מרחק מגיבה היטב גם תחת גשם כבד, ומצליחה לשמור עלינו מבלימות חירום קיצוניות.
 

23/1/2018, 19:24
ביומיים האחרונים הנירו חנתה באחד מאולמות התצוגה של יבואני הרכב, ואנחנו אספנו מכונית אחרת למבחן. התחושה עם החזרה לנירו היתה מאוד ביתית ונעימה. יש משהו בפשטות של המכונית הזו שמרגיש מאוד נינוח ומוכר, למרות שאנחנו בסך הכל נמצאים איתה חודשיים.

21/1/2018, 10:36
שבוע חדש מתחיל עם סרטון חדש שעלה לאוויר. תהנו!
 


18/1/2018, 11:45
הגשם חוזר, ואיתו המגבים שנכנסים שוב לפעולה. יש הרבה מאוד מכוניות שנמכרות כיום עם חיישני גשם והפעלה אוטומטית של המגבים; אבל יש מעט מאוד כאלו שכוללות תצוגה של מצב המגבים הנוכחי. כולנו מכירים את ידית ההפעלה של המגבים, אבל תמיד נוטים להסתבך עם הפעלתה ולא תמיד מצליחים לגלות מיד באיזה מצב נמצאת הידית. התצוגה על המסך היא פתרון פשוט שמקל מאוד בימי גשם.


 
16/1/2018, 21:13
עניין קטן, אפילו שולי, שהופך את היומיום בנירו לנוח יותר. על גבי דלתית מיכל הדלק ישנו מקום יעודי להנחת הפקק, והוא ממוקם מעל גובה הידית - כך שלא מטפטף עליו דלק כאשר מוציאים את ידית המשאבה. חכם.

 
14/1/2018, 16:55
בימים קרירים אלו, אנחנו מוצאים את עצמנו נוסעים יותר ברכב למשימות היומיומיות וממעטים בהליכה ברגל. בחניה של הקניון הקטן הסמוך לבית, מצאנו את הנירו כרכב נוח ונעים מאוד למשימות האלו: ראשית, הוא שקט ולא מזהם במהירויות נמוכות, מה שנותן תחושה מאוד נעימה בחניון סגור. שנית, הוא קטן יחסית ולכן נכנס בקלות לחניות ללא דאגות מיותרות. מצלמת הרוורס מסייעת מאוד בתמרונים כאלו לאור שדה הראיה המוגבל לאחור.
 


11/1/2018, 15:23
השבוע הזדמנו לאחד מהמושבים בשרון, אליו מובילות דרכי גישה שכבר ידעו ימים טובים יותר. הנסיעה בקיה נירו היתה הפתעה נעימה מאוד בתנאים האלה: בזכות הגובה והתחושה הג'יפונית, נהנינו מנסיעה מהירה ונינוחה על הדרך הרעועה. הוא סופג היטב את השיבושים, נותר יציב ומרגיש נעים ובטוח מאוד.


9/1/2018, 18:52
בבקרים הקרים של ינואר, הנירו מתעורר לחיים ומיד מתניע את מנוע הבנזין. בהתחלה לא הבנו את הצורך בכך - הרי הנסיעה במהירות נמוכה בתחילת הדרך יכולה להתבצע גם באמצעות המנוע החשמלי. אחרי שקראנו קצת יותר לעומק מצאנו את התשובה: אם מנוע הבנזין יכנס לפעולה כשהוא קר, הוא יצרוך יותר דלק. הרכב דואג לחמם את המנוע מיד, בין היתר על ידי הזרמת נוזל הקירור בצמוד למערכת הפליטה, ואחרי זמן קצר המנוע מדומם והרכב חוזר לעבוד על חשמל. כך, בפעם הבאה שמנוע הבנזין יכנס לפעולה, זה יקרה בצורה חלקה, נעימה וחסכונית יותר.


7/1/2018, 15:20
זאת הסיבה שאנחנו אוהבים מכוניות בתצורת האצ'בק. אתמול בערב נדרשנו להעביר מיטת ילדים לא גדולה במיוחד. הסרנו את המדף הנגלל, קיפלנו את המושבים בקלות והמיטה נבלעה בתוך הנירו ללא צורך בפירוק. המבנה הרבוע של הרכב סייע בקליטת המטען בנוחות.


 
5/1/2018, 11:33
את היום הגשום ביותר השנה, עד כה, העברנו בנסיעות קצרות בעיר. בין התמרונים השונים בחניה של הסופרמרקט ובגן הילדים, שמנו לב שמראות הצד נרטבות באופן משמעותי - ואין להן מערכת חימום שיכולה לסייע בהפשרה. 


4/1/2018, 12:45
את שנת 2017 מסיים קיה נירו עם נתון מרשים של 3,748 מסירות. מדובר בנתון מעט יותר נמוך מזה של ההיברידיות המתחרות של יונדאי וטויוטה, אך יש לזכור כי במרבית השנה התמודדה קיה עם מגבלות מלאי. ועם כל זה, הנירו בשנתו הראשונה בישראל עקף מכוניות פופולאריות כמו ניסאן קשקאי, טויוטה ראב 4, סובארו פורסטר ועוד.2/1/2018, 10:52
שדה הראיה לאחור בנירו הוא לא מהמוצלחים. קורה C, שהיא הקורה האחורית של הרכב, עבה מאוד - ומקשה לעיתים ביציאה מחניות. כפי שניתן לראות בצילום, החלון הקטנטן שישנו לפניה לא ממש מסייע.
 


31/12/2017, 16:47
בסוף השבוע האחרון ביקרנו עם הנירו בספארי ברמת גן. הנסיעה היתה נעימה; נחמד לנסוע בקרבת בעלי חיים עם רכב היברידי שקט, שאינו מפריע את מנוחתם וגם לא מזהם. מצד שני, שדה הראיה מתוך הרכב איננו אידיאלי. החלונות צרים יחסית, הגג נמוך וקו חלונות הצד גבוה - כך שהילדה לא תמיד הצליחה לראות את כל החיות. לפחות היען נראה מרוצה מהסיטואציה.28/12/2017, 14:54
הבוקר, בפעם הראשונה, נדלקה לנו נורית הדלק. זה קרה כשהופיע על המסך טווח של 77 קילומטרים, ו-4 קילומטרים מאוחר יותר נכנסנו לתחנת הדלק וצילמנו את המסך. למיכל נכנסו קצת יותר מ-38 ליטרים - מה שאומר שנותרו לנו עוד כ-7 ליטרים, שבצריכת הדלק הממוצעת שלנו יספיקו לעוד 125 קילומטרים של נסיעה.26/12/2017, 12:21
הבוקר סיימנו סבב של גיחות לתל אביב - 3 מסיבות עיתונאים נערכו שם בתוך יום וחצי, ובכל פעם נכנסו מחדש אל העיר הצפופה. החוויה בנירו היתה מוצלחת למדי: מצד אחד, זו לא מכונית גדולה במיוחד והיא גם יחסית גבוהה - כך שקל לתמרן איתה בפקקים ובסמטאות. מצד שני, היא מספיק נוחה ונעימה כדי לא להקשות על הנהיגה בתנאים האלו. הדבר היחיד שקצת היה חסר זו מערכת ניווט מקורית או לפחות שיקוף של מסך הסלולארי על גבי מסך הרכב. מי שיקנה כיום את הנירו יקבל מערכת עם תוכנת ניווט. אולי גם אנחנו נתקין אחת כזו בקרוב בנירו שלנו.

24/12/2017, 16:35
ההגה בנירו יוצא הרחק לכיוון הנהג, ומקל מאוד על מציאת תנוחת הנהיגה המתאימה. מצד שני, את זווית משענת הגב מכוונים באמצעות מנוף ולא באמצעות גלגלת - וזה לטעמנו פחות נוח ומדויק.


21/12/2017, 23:16
העיצוב הכללי של הנירו אולי קצת פושר לדעתם של רבים, אבל תאורת הלד המרשימה - בעיקר זו שמאחור - נותנת לה טאצ' מודרני ונאה. בלילה זה אפילו מושך לא מעט מבטים.19/12/2017, 15:14
אתמול נהגנו לראשונה על סובארו XV החדש, במסגרת אירוע ההשקה שערכה היבואנית. לא מדובר ברכב גדול או גבוה במיוחד - ולמרות זאת, כאשר עברנו בסוף היום מהסובארו בחזרה לנירו, התחושה היתה של מעבר לרכב פרטי רגיל. בקיה אמנם טוענים שהנירו הוא קרוסאובר, אבל התחושה בישיבה מאחורי ההגה רחוקה מאוד מעולמם של רכבי הפנאי. הוא פשוט נמוך מדי בשביל זה.

19/12/2017, 12:29
לוח המחוונים של הנירו מסודר בצורה ברורה מאוד, קלה ונעימה. אנחנו לא רגילים לכך שטווח הנסיעה מוצג בצורה בולטת כל כך, ולא ניתן להחלפה בנתון אחר - אך בדרך כלל, אפילו במקרה המוצג בתמונה, הטווח גדול ביחס לכמות הדלק שנשארה במיכל. הסיבה לכך היא כמובן צריכת הדלק המצוינת של הנירו. אחרי תדלוק מופיע על הצג טווח של למעלה מ-850 קילומטרים מרשימים.14/12/2017, 15:12
אולי לא שמתם לב, אבל שני דברים מעניינים קורים על הכבישים בחנוכה: האחד - הכבישים פנויים יותר בשעות הבוקר, בשל העובדה שתלמידי בתי הספר יצאו לחופש (ואיתם חלק גדול מההורים). השני - הכבישים הפכו עמוסים מאוד בשעות אחר הצהריים, כשכולם נוסעים למופעים השונים ויוצאים להדלקת נרות אצל חברים ובני משפחה. הנירו מתמודדת היטב עם הפקקים של סוף היום. הנסיעה בה חלקה ונעימה, תיבת ההילוכים כפולת המצמדים כמעט ולא מורגשת ובקרת השיוט האדפטיבית מסייעת במהירויות הנמוכות על כבישים בין עירוניים - אם כי היא לא מתפקדת בזחילת פקקים איטית במיוחד.

12/12/2017, 16:33
המושבים הקדמיים בנירו בהחלט נוחים. יש להם ריפוד בד במרכז ו"תמיכות" עור בצדדים, ויחד נוצר שילוב מוצלח בין רכות לתמיכה. אלה לא מושבי ענק מפנקים של מכוניות אמריקאיות, וגם לא מושבי ספורט הדוקים, אבל בסביבת המחיר של הנירו מדובר במושבים בהחלט מוצלחים. את תנוחת הישיבה הצלחנו לאתר בקלות ויעילות.

10/12/2017, 14:36
אנחנו עוד לא החלטנו אם אנחנו אוהבים את מערכת המולטימדיה של הנירו. מצד אחד, המסך שלה קטן יחסית וכמות האפשרויות מצומצמת: יש אמנם הזרמת מדיה נוחה, ממשק בלוטות' ומצלמת רוורס, אבל אין אנדרואיד אוטו, אפל קאר פליי או תמיכה במערכת הפעלה מקבילה של אנדרואיד לטובת הניווט עם וויז. גם התמיכה בעברית חסרה. מצד שני, המערכת הזו פועלת בצורה קלילה ומהירה, נעימה לשימוש, פשוטה לתפעול בזמן נהיגה ומצליחה להרגיש מאוד טבעית או נכונה. כך או אחרת, כיום הנירו משווקת ללקוחות עם מערכת מולטימדיה אחרת בהתקנה מקומית. נבדוק בקרוב את האפשרות לשדרוג המערכת במכונית המבחן שלנו.7/12/2017, 11:25
בניגוד לטויוטה פריוס או אפילו יונדאי איוניק, הנירו לא מסתובבת ברחובות וצועקת: "תראו, אני היברידית!". אין לה עיצוב יוצא דופן, היא לא משוויצה בסמלי הייבריד כחלחלים בכל פינה והאזכור היחיד לעובדת היותה היברידית הוא הכיתוב הקטן "אקו הייבריד" על הזנב. זה לא רע - אם רצינו רכב חסכוני, זה לא בהכרח אומר שרצינו רכב שנראה אחרת מכולם.6/12/2017, 19:39
בינתיים, בקילומטרים שכבר הספקנו לצבור עם הרכב, אנחנו יכולים לומר דבר אחד ברור: לא מרגישים שהמכונית הזו לא חדשה. למרות שהיא עברה כבר כ-18,000 ק"מ, היא נוסעת כמו נירו חדשה לחלוטין (וגם על אחת כזו כבר יצא לנו לנסוע בעבר). זה לא מובן מאליו.


4/12/2017, 15:15
כל המכוניות ההיברידיות שפגשנו בשנתיים-שלוש האחרונות הונעו באמצעות כפתור. הפתרון הזה נפוץ במכוניות רבות, גם כאלו שאינן היברידיות, אך נדמה שבהיברידיות זו האופציה היחידה. בנירו, לעומת זאת, ההנעה מתבצעת באמצעות המפתח. זה מעט משונה בהתחלה: אנחנו רגילים לסובב את הסוויץ', לשמוע את מנוע הבנזין מתעורר לחיים ואז להרפות מהמפתח. כאן מנוע הבנזין מונע רק לאחר נסיעה של מרחק מסוים, ואילו סיבוב הסוויץ' מפעיל קודם כל את המנוע החשמלי. אחרי שמתרגלים לזה, מגלים שזה דווקא יכול להיות נחמד - סיבוב, הנעה ושמירה על שקט מוחלט.

30/11/2017, 10:52
אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליהם בכניסה לנירו זו העובדה שלמרות שמדובר במכונית היברידית, זאת מכונית די "נורמלית". בפעם הראשונה שנהגנו בטויוטה פריוס, היינו זקוקים להדרכה והסבר קצר על ידית ההילוכים, מערכת ההנעה והתצוגות השונות. כאן הכל פשוט וברור - נכנסים, מתיישבים, מניעים ונוסעים.

29/11/2017, 16:46
יוצאים לדרך עם מבחן ארוך טווח חדש - והפעם לקיה נירו, אחת מהמכוניות המסקרנות של השנה האחרונה. במהלך החודשים הקרובים נשתמש בנירו באופן שוטף, וננהג בה אלפי קילומטרים במטרה לדווח לכם כל מה שאפשר וצריך לדעת על המכונית הזו.

אז בואו נכיר את הפרטנרית: מדובר ברכב הפנאי ההיברידי של קיה, שהצליח לעשות כאב ראש לשוק הרכב מכל מיני סיבות. קודם כל - כיצד הוא מוגדר? האם הוא בקבוצת רכבי הפנאי הקומפקטיים, יחד עם ספורטז' וטוסון? בסיס גלגלים של 270 ס"מ ממקם אותו בקצה העליון של הקטגוריה הזו. מאידך, הוא נמוך, קצר וצר מהספורטז' ורוב מתחריו - אז אולי הוא בכלל משתייך לקטגוריית הג'יפונים הקטנים, יחד עם רנו קפצ'ור וסיאט ארונה? ואולי הפלטפורמה המשותפת עם יונדאי איוניק מציבה אותו בקטגוריית המשפחתיות?לא מעט שאלות הרכב הזה מעלה, עוד לפני שנהגנו בו מטר אחד. ובהמשך נדווח גם על המאפיינים השונים שלו - האבזור, הנוחות, המרווח, הבטיחות, צריכת הדלק ועוד עניינים רבים שיצוצו במהלך החודשים הקרובים.

רכב המבחן לא הגיע אלינו כשהוא חדש. המכונית שאתם רואים בתמונות היא בת שנה בערך, עלתה על הכביש בסוף שנת 2016 והגיעה אלינו עם כמעט 17,000 ק"מ על השעון. מדובר בחידוש מסקרן, שיאפשר לנו לבחון כיצד מתמודדת הנירו עם הצטברות הזמן והקילומטרים - בצורה שלא ניתן תמיד לבדוק במכונית חדשה לחלוטין.

כמו בפעמים קודמות, יתקיימו כאן במקביל שני מבחנים ארוכי טווח - ולצידה של הנירו תמשיך להיבחן גם סיאט לאון.

כרגיל, אתם מוזמנים לשאול שאלות, לבקש בקשות ולהציע מבחנים ומבדקים שונים שתרצו שנבצע עם המכונית. עם כמה קילומטרים תסיים הלאון את המבחן? ומה יקרה לה עד אז? אתם מוזמנים להצטרף ולעקוב אחרי ה-Live Blog.