ג'נסיס GV70 מתחשמל

יצרן היוקרה הקוריאני מציג גרסה חשמלית לרכב הפנאי GV70 עם 490 כ"ס וטווח נסיעה של 400 ק"מ. יגיע לישראל בשנה הבאה

ג'נסיס GV70 מתחשמל

פורסם: 21/11/2021

 

מאת: רן סגל


ג'נסיס חושפת גרסה חשמלית לגמרי של רכב הפנאי בגודל בינוני - ג'נסיס GV70. ה-GV70 החשמלי מבוסס למעשה על אותה פלטפורמה של גרסת הבנזין המשמשת גם את מכונית הסדאן G70, זאת לעומת פלטפורמת E-GMP המיועדת לרכבים חשמליים ומשמשת את ה-GV60 שנחשף לפני 3 חודשים. ג'נסיס GV70 החשמלי מצטרף אל ג'נסיס אל ה-G80 שעברה תהליך דומה. מכלמוביל, יבואנית ג'נסיס בישראל, נמסר כי ה-GV70 החשמלי יגיע לישראל במהלך החציון הראשון של 2022, בעוד צמד החשמליים האחרים שכבר הוצגו יגיעו ארצה במהלך הרבעון הראשון.

גנסיס GV70 חשמלי
 

עיצוב

מבחינה עיצובית אין ממש שוני בין שתי הגרסאות של ה-GV70, כאשר למעשה סבכת המטריקס הופכת אטומה אך שומרת על תבנית המעויינים, הפגוש מעוצב באופן מעט יותר סולידי עם כונסי אוויר קטנים יותר, החישוקים בעיצוב ייחודי ואווירודינאמי, ואילו מאחור הפגוש בעיצוב נקי יותר שכן הוא מוותר על פתחי המפלט הבולטים של דגמי הבנזין.

את פתח התדלוק בצידו השמאלי של הרכב כבר לא תמצאו, שכן שקע הטעינה הוטמע בתוך הסבכה הקדמית. העיצוב הפנימי נותר זהה לחלוטין.


יחידת הנעה

יחידת ההנעה של ה-GV70 החשמלי תספק עד כ-490 כ"ס ו-71.4 קג"מ במצב Boost. למעשה ההספק של הג'יפון היוקרתי נוצר משילוב שני מנועים חשמליים בהספק של 160 קילוואט ו-35.7 קג"מ כל אחד, הנמצאים על כל סרן ויוצרים הנעה כפולה. למערכת זו אפשרות לעבור באופן אוטומטי בין הנעה לשני גלגלים או כפולה לטובת צמצום צריכת החשמל.


גנסיס GV70 חשמלי
 

ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 4.5 שניות ואילו טווח הנסיעה עומד על 400 ק"מ על פי תקן מדידה קוריאני. לג'יפון היוקרתי יכולת טעינה מהירה בעמדת 350 קילוואט, כך שתוכלו להטעין מ-10% ל-80% בתוך 18 דקות בלבד אם תמצאו עמדה מתאימה. בנוסף, ל-GV70 מצב V2L - Vehicle to Load, המאפשר אספקת חשמל למקור חיצוני מהרכב במטרה לטעון עד 3.6 קילוואט, זאת בדומה ל-GV60 וה-G80 החשמליות.

לצד יחידת ההנעה המרשימה יציע ה-GV70 החשמלי מצב נסיעת שטח ייחודי, e-Terrain, המאפשר נהיגה יציבה יותר במגוון תנאי שטח.


גנסיס GV70 חשמלי
 

אביזרים

ג'נסיס ציידו את ה-GV70 החשמלי במערכת אקטיבית לנטרול רעשים, לטובת שיפור איכות הנסיעה. עוד מערכת המשפרת את איכות הנסיעה היא מערך מתלים נשלטים אלקטרונית העושה שימוש במידע המגיע ממערכת הניווט ומצלמה קדמית הסורקת את תנאי הדרך.


גנסיס GV70 חשמלי
 

כמו כן ישנם חישוקי 20" ואת כל הפריטים המוכרים מגרסת הבנזין, כגון לוח המחוונים הדיגיטלי, מסך המולטימדיה בגודל 14.5", תאורת מטריקס לד, מצלמות היקפיות עם תצוגת תלת-מימד וכן מערך בטיחות מתקדם הכולל למשל התרעת תנועה חוצה בצומת, התרעת רכב בשטח מת, בלימת חירום בנסיעה לאחור, התרעת שכחת ילד במושב האחורי ועוד.

לפני שרוכשים רכב - טיפ מצוות iCar

כתבות נוספות


 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה >>
תגובות לכתבה
ייעוץ מקצועי והצעות לרכב זה